wtorek, 24 lipca 2012

Jak się pozbyć cellulitu?

Zacznijmy od tego skąd się on bierze? 

Otóż powszechnie wiadomo, że cellulit to po prostu tłuszcz, jednak komórki tłuszczowe w tym wypadku są unieruchomione, a to dzieje się za sprawą spożywania mięsa i nabiału (tłuszczów nasyconych, tzw. twardych). Odkłada się w nich również nadmiar toksyn, by nie uszkodzić ważnych dla życia narządów – bardzo ciężko je później stamtąd usunąć, jednak jest to możliwe przez przestrzeganie pewnych zasad żywienia, usprawnienie krążenia, jak również przez masaż, ćwiczenia i rozbijanie tkanki tłuszczowej specjalnie do tego skonstruowanymi przyrządami.

Tak więc zajmijmy się dietą:

Należy konsekwentnie unikać tłuszczów nasyconych (mięsa i nabiału), natomiast dietę trzeba wzbogacać poprzez przyjmowanie niezbędnych kwasów tłuszczowych – wielonienasyconych (w postaci ziaren lub olejów z ziaren tłoczonych na zimno), dla naszego organizmu są one bardzo ważne, bez nich nie funkcjonuje poprawnie, a komórki tłuszczowe dzięki temu stają się bardziej labilne i miękkie, co zmniejsza cellulitis.
Polecam ze swojej strony w tym wypadku lniany olej – jest to najzdrowszy olej, który zawiera łącznie prawie 80% tłuszczy wielonienasyconych (omega 3 i 6). Wystarczą 2-4 łyżki dziennie – najlepiej rano i wieczorem, by dostarczyć organizmowi niezbędną dzienną dawkę zapotrzebowania.

Aby usprawnić krążenie konieczne jest picie dużej ilości wody (o ilości spożywanej wody dowiesz się w artykule "Ile wody powinniśmy pić?", jak również spożywanie owoców i warzyw, w których jest ona zawarta (hodowanych ekologiczne).
Owocami dającymi najbardziej pozytywne efekty w walce z cellulitis są jabłka, ponieważ zawierają pektynę – ta natomiast oczyszcza organizm i wzmacnia układ odpornościowy.
Warto przemyśleć opcję 3-dniowej diety jabłkowej, jeśli od dawna walczysz z cellulitem.
Pektynę zawierają w mniejszych ilościach marchew, a także inne owoce i warzywa.

Aby oczyścić organizm z toksyn, polecam pić zioła (przede wszystkim pokrzywę, która oczyszcza krew) lub zieloną herbatę.

Taka dieta zapewni pozytywne efekty w walce z cellulitem. Wiadomo – aby zwalczyć wroga trzeba go najpierw poznać :) Teraz jesteś już bogata w tę wiedzę i świadomie możesz z nim walczyć. Wygrasz jeśli tylko zechcesz zmienić sposób swojego żywienia.Być może do tej pory zwalczyłaś cellulit skutecznie - podziel się sprawdzonymi sposobami w komentarzu pod artykułem :)

2 komentarze:

  1. Mi jeszcze jedna rzecz pomaga na celulit - RUCH!!! Właśnie taki w stylu calanetics :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Peeling kawowy na cellulitowe miejsca stosuję. Pośladki i uda ,szczypię' dłońmi tj chwytam dość sporą część i ciągnę do góry. Na yt są ćw.: wpiszcie sobie yoga butt albo coś takiego i codziennie stosujcie najlepsze wg Was ćwiczenie. Lato niedługo! ^o^

    OdpowiedzUsuń

Z pozdrowieniami, Łobuzińska :)

 
;