piątek, 8 lutego 2013

Jaka jest sylwetka doskonała?


Dzisiejszy post jest jedynie elementem który można traktować jako punkt odniesienia. Jednakże według kanonu piękna, który rządzi się swoimi prawami, istnieje wyznacznik w postaci wytycznych, jakie sylwetka kobieca powinna posiadać, by można określić ją jako doskonałą.

Na poniższym zdjęciu strzałki wskazują, w których miejscach powinny się stykać nogi kobiety zgrabnej i wysportowanej.
Z kolei idealne pośladki powinny zaczynać się na wysokości czerwonej linii, widocznej na zdjęciu - więc w miejscu gdzie kończy się krocze, powinna zaczynać się pupa.

 
Natomiast aby określić ogólny zarys sylwetki, czyli idealny stosunek między biodrami a talią u każdej kobiety, należy obliczyć proporcje sylwetki.

Idealna sylwetka to taka, gdzie obwód talii wynosi 70%  całkowitego obwodu bioder. Wystarczy więc obwód w biodrach pomnożyć przez 0,7, by uzyskać idealny obwód talii.  

Każda kobieta może podobne kształty uzyskać poprzez ćwiczenia czy gimnastykę. 

No, dziewczęta! Która z Was już dziś może pochwalić się sylwetką doskonałą? :)

8 komentarzy:

 1. Moja przy 108 w biodrach, niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 108 w biodrach? Nad wszystkim można pracować! Grunt to nie próbować robić niczego wbrew sobie, bo jak wiadomo przemoc spotyka się z oporem. Trzeba jedynie uczciwie stosować się do własnych zasad, jednak najpierw musimy je wyznaczać :) Pozdrawiam!

   Usuń
  2. 3 lata temu 106,5 dzisiaj 94 :) powodzenia

   Usuń
 2. ta pani faktycznie ma bardzo ładne nogi,
  mogę się pochwalić, podobnie jak większość, sylwetka prawie doskonałą :-D na siłę do doskonałości nie będę dążyła bo bym zaczęła siebie nie lubić a tego bym nie chciała, myślę że najważniejszy nawet i w ćwiczeniach jest zdrowy umiar... może z tymi 108 cm w biodrach wyglądasz całościowo idealnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Zwłaszcza, że chodzi głównie o proporcjonalność sylwetki

   Każda z nas jest piękna, wystarczy dbać o siebie, a nawet puszyste kobiety są apetyczne, kiedy tylko dbają o siebie :))

   Usuń
 3. ja mam w talii 71/72, zaś w biodrach 105 oraz 96 cm w biuście, przy wzroście 177, ważę przy tym 72 kg. Jak to widzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz bardzo fajne proporcje talii w stosunku do bioder :) Z tego co wybadałam większa część męskiego grona uważa, że proporcje od wagi są ważniejsze. Kobieta może być szczupła i nie posiadać kobiecych kształtów za którymi szaleją mężczyźni. Jednak prawda jest taka, że klasyczna 0,7 męskim okiem widziana jest bardziej przychylnie bez względu na gabaryty :)

   Usuń
 4. Nogi może i podobne do tych na obrazku ale to i tak nie idealnie. Biodra 90, talia 68, biust 91. Wzrostu mam 175cm a wagę 63kg :( Jak się zapatrujecie okej? Bo czuje się gruba jak balon i płaska jak decha... :'(

  OdpowiedzUsuń

Z pozdrowieniami, Łobuzińska :)

 
;